Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: o studiu, SCIO

Zpráva o výsledku testování Scio v 7. ročníku

Žáci 7.A se účastnili srovnávacích testů SCIO „ Vyhledávání žáků s předpoklady k vysokoškolskému studiu" v rámci projektu Evaluace, který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu, státního rozpočtu ČR a rozpočtu Hlavního města Prahy.
Součástí testování obecně studijních předpokladů jsou souhrnné výsledky testování a dotazníkové šetření žákovského dotazníku.
Každý žák obdržel individuální zprávu s výsledky, která obsahuje nejen výsledky testu a jejich řešení, grafické vyhodnocení, ale i doporučení ke zlepšení v daných oblastech obecně studijních předpokladů žáků.
Testování se zúčastnilo celkem 461 škol a 13 799 žáků z celé republiky, v Praze 142 škol a 4808 žáků.
Žáci 7.A se pohybují ve všech testovaných oblastech ( část verbální, analytická, kvantitativní, slovní zásoba, porozumění textu, analýza informací, orientace v grafu a tabulce, orientace v obrázku, porovnávání hodnot, číselné operace) v pásmu nad průměrem v rámci základních škol v Praze.
Žáci projevili svůj zájem o další středoškolské studium, nejvíce preferují střední školy s maturitou a gymnázium.
Své studijní výsledky motivují tím, že jsou rádi se svými spolužáky, líbí se jim na naší škole, vzdělání považují za důležité pro život, myslí si, že je učení rozvíjí a hlavně mají rádi většinu učitelů.
Mezi překážky pro dosažení lepších výsledků řadí obtížnost učiva, ale i vlastní lenost a málo času na učení ( více jiných aktivit). Mezi zájmy, kterým se žáci pravidelně věnují, preferují to, že jsou s kamarády, baví se prací na počítači
( hry , internet), poslouchají hudbu a dívají se na televizi, ale též provozují sport nebo jinou pohybovou činnost.
Žáci jsou spokojeni s naší školou a rizikový faktor spatřují v prostředí ( ztížené podmínky během rekonstrukce školy).
Souhrnná zpráva je v případě zájmu k dispozici v kanceláři školy.

Vydáno: 21.5.2008 15:01 | 
Přečteno: 7213x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent