Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: o studiu, SCIO

Zpráva o výsledku testování Scio v 6. ročníku

Zpráva o výsledku testování Scio v 6. ročníku ve škol. roce 2007/08


Sledované oblasti: obecné studijní předpoklady
český jazyk
matematika
klíčové kompetence

Sledované cílové skupiny: žáci
rodiče
chlapci
dívky

Škola je takřka ve všech oblastech vysoce nad průměrem základních škol, ale úrovně příslušného stupně gymnázia nedosahuje.


Pohled rodičů a žáků na jednotlivé oblasti
Rodiče jako možný problém při přechodu žáků na druhý stupeň vidí více domácích úkolů a nutnost učit se více doma. Ve výuce rodiče kladně hodnotí, že žáky výuka baví. Graf ukazuje, že přesto, že se žák učí určité věci nazpaměť, vede ho učitel k objevování nových věcí.
Výuku českého jazyka hodnotí jako zábavnou více žáci než rodiče. Rodiče naopak mnohem více než žáci oceňují pochopení zadání úkolů, projektů.
V matematice žáci pozitivně hodnotí atmosféru, zažití pocitu úspěchu a kontrolu domácích úkolů.
Zajímavé je porovnání názorů žáků a rodičů na zájmy a koníčky žáků. Z pohledu žáků je nej-
více atraktivní oblast divadlo, film, počítače, logické hry, sport, kreslení. Rodiče naopak u svých dětí upřednostňují přírodu, jazyky, hudbu, četbu a výtvarnou činnost.
Zvládnuté dovednosti se hodnotí z pohledu chlapců a dívek. Dívky si o zajímavé problematice více hledají informace samy, dokáží si udělat samostatně výpisky a v případě referátů více využívají různých zdrojů. Chlapci se naopak umějí zeptat na látku, které nerozumějí a více si věří, dovedou práci před třídou lépe prezentovat.

Spokojenost rodičů se školou
Rodiče jsou nejvíce spokojeni se vztahy učitelů se žáky a se vztahy učitelů s rodiči (přes 90 % dotázaných). Kladně hodnotí kvalitu pedagogického sboru a vybavenost školy.
Rizikový faktor naopak spatřují v příjemném a bezpečném prostředí školy, zde se logicky odráží probíhající rekonstrukce.


Vydáno: 4.1.2008 10:45 | 
Přečteno: 6462x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent