V listopadu se studenti prvních ročníků zúčastnili projektu "Samet na školách", který má studentům přiblížit příběhy pamětníků (studentů, organizátorů ale i majora VB), kteří se účastnili nějakým způsobem akcí spojených se 17. listopadem. Jde o tzv. "kinopříběhy", kde se střídají vzpomínky účastníků s přednáškou lektora z organizace Post Bellum.
Nyní si můžete přečíst, jak přednášku hodnotila jedna ze studentek:
Dne 25. listopadu jsme třída S1C měli dějepisnou přednášku, kterou si pro nás připravilo Post Bellum. Paní lektorka nás seznámila s tématem Sametová revoluce, ale představila nám i komunistická 50., 60. a 70. léta. Dozvěděli jsme se něco o Václavu Havlovi, o Palachově týdnu, promítala nám pamětníky, kteří zažili události roku 1989, až nám z toho běhal mráz po zádech.
Tato dvouhodinová přednáška nám toho rozhodně spoustu předala a odcházeli jsme o něco chytřejší a hlavně, více seznámení s naší historií.
V Mikysková
studentka S1C
EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR
Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity
je spolufinancován Evropskou unií.
Stručný popis projektu:
Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.
Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.
Od září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.
Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".
Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.