Děti si vyrobí klobouk podle své fantazie, ve kterém přijdou už ráno do školy a celý den se budou snažit, aby jim na hlavě vydržel až do odchodu ze školy. Součástí akce bude módní přehlídka. Každé dítě svůj klobouk předvede a představí / ke klobouku se může vázat i vymyšlený příběh /. Porota bude celou akci sledovat, hodnotit a na konci slavnosti předá cenu absolutnímu vítězi. Ten se stane " Kloboukovým králem ". Klobouky mohou být opravdu nevšední a tak Vám zde jeden pro inspiraci vyfotím a připíši jeho příběh.
Císařský klobouk
Tento klobouk mi daroval japonský zápasník sumo při své návštěvě Prahy jako poděkování za mé průvodcovské služby. On sám ho dostal od japonské císařovny, která je velikou obdivovatelkou a milovnicí zápasů sumo. Klobouk tedy pochází z Japonska a byl vyroben jako unikát na přání japonské císařovny světoznámou firmou "Nenuda " v roce 2000.Ta si ho oblékala při svých plavbách na lodi " Koriko " v Tichém oceánu. Základnu tvoří kovová konstrukce z nerez oceli, aby císařovnu chránila před úrazem hlavy a větrem. Uvnitř je klobouk pošitý měkkým moherem, aby její výsost měla hlavičku pěkně v teplíčku a měkoučku. Ozdobou klobouku je chobotnice, upletená z nejjemnějších přízí.Ta ale plní i daleko důležitější funkci. V Japonsku se totiž nesluší smrkat na veřejnosti, takže když je někdo nastydlý, musí popotahovat nosem. Císařovna si vždy při nutnosti smrkat posunula klobouk více do čela a tím zamaskovala popotahování. Tento klobouk je velmi vzácný, a tak má v naší rodině pěkně svůj kout, kam se na něj chodí dívat i naši známí a přátelé.
Vstupenkou na tuto slavnost je vlastnoručně vyrobený klobouk, 1 bonbóny, 1 sušenky či slané brambůrky / i tyčinky/ a 1 láhev pití.
Poud by některé maminky byly ochotny upéct bábovku, koláč, buchty či něco jiného, budeme jen rádi