Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Bowlingový turnaj v ŠD

My jsme si pravidla upravili tak, aby jsme ho mohli hrát na terase školní družiny. Sluníčko nám přálo a nám se dařilo, ale hlavně jsme se dobře bavili.

Po dobrém obědě jsme si v družině chvíli odpočinuli, povídali jsme si, jak jsme prožili uplynulý víkend a co vše nás tento týden čeká.

 

Dinopark Plzeň 2

Ve středu výlet do Loučně a co si máme vzít do batůžku -  / penízky, svačinu, pití, pláštěnku, kinedryl a popř. igelitový pytlík / a vše nechat ve skříňce v šatně.

 

 

Potom už jsme se těšili ven na čerstvý vzduch, hráli jsme kopanou, kreslili jsme si a povídali a hlavně jsme se těšili na " Bowlingový turnaj ", ale pravidla byla trochu jiná než při bowlingu v hale...přece jen...bowlingové dráhy ve ŠD nemáme.

 

Bowling

 Bowling je sport, ve kterém se hráč snaží srazit koulí co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy.

 

K bowlingu je potřeba vyhrazená dráha, na jejímž vzdálenějším konci stojí deset kuželek uspořádáných do trojúhelníkové sestavy, jedním vrcholem k hráči. Od čáry přešlapu do středu první kuželky má dráha délku 18,29 m a je široká 1,05 m. Povrch dráhy je z lakovaného dřeva či podobného materiálu. Každá kuželka je vysoká 38 cm a váží zhruba 1,5 kg. Hází se tvrdou plastovou koulí, přičemž existují různě velké a těžké koule podle volby hráče; obvod však nesmí překročit 68,6 cm a hmotnost 7,25 kg. Pro snadnější úchop mívají koule několik mělkých otvorů na prsty.

Koule se obvykle rozdělují na:
Fun - pro rekreační hraní/zábavu/recesi (většinou s různými obrázky např. hrací kostky, lebky, apod.)
Polyesterové - pro rovné hraní/dohazování. Takzavná Spare Ball (95% koulí v bowlingovém centru)
Reaktivní - pro točivé hraní, které pro první hod používá většina profesionálních hráčů.

Hra sestává z deseti kol, tzv. frame. V každém hodu (s výjimkou posledního) má hráč dvě možnosti, aby srazil deset kuželek na konci dráhy. V případě sražení všech deseti kuželek prvním hodem, tzv. strike, se druhý hod nehází a hraje další hráč. Pokud se v desátém kole hráči podaří alespoň druhým hodem srazit všechny kuželky (tzv. spare), hází nikoli dvakrát, ale třikrát. Za každou sraženou kuželku má hráč jeden bod, pokud hráč hodí strike, k hodnocení daného framu se mu připočítávají ještě body z následujících dvou vypuštění, v případě spare se mu k hodu připočítávají body z jednoho následujícího vypuštění (což je i důvod hodu navíc v posledním kole v případě strike). V jedné hře lze tedy dosáhnout maximálně 300 bodů (12 po sobě jdoucích striků).

V bowlingu se pořádají turnaje jednotlivců, dvojic, tří a pětičlenných týmů.

V ČR je možné hrát bowling závodně (licence u České bowlingové asociace) a nebo rekreačně (evidence hráčů v Amatérské bowlingové lize)

Amatérská bowlingová liga - je určena pouze pro rekreační amatérské hráče. Struktura soutěže je rozdělena na několik výkonnostních stupňů (1.liga, 2.liga, 3.liga, Přebory a Divize). Družstva složená převážně z firemních či rodinných hráčů hrají své zápasy 4x na jaře a 4x na podzim a pouze ve svém regionu do kterého se přihlásili.

Přechůdce této hry existoval už ve starověkém Egyptě, stejně tak se hry s kuželkami hrály ve starém Římě. Do dnešní podoby se pravidla ustálila koncem 19. století ve Spojených státech amerických. První bowlingová koule podobná té dnešní byla vyrobena v roce 1905.

Zúčastlilo se mnoho dětí a zde máme konečné vítěze.

 

1. místo         Tomáš Rousek

2. místo         Míša Prokeš

3. místo         Kuba Fejfar

 

Všem moc blahopřejeme!

 

Rozdali jsme ceny, ale ani ostatní nezůstali bez sladké odměny, není přece důležité vyhrát, ale zúčastnit se a pobavit se / to my víme už dávno/.

 

3 biliardové koule v puse...

 

Doufáme, že se Vám odpoledne líbilo a příště si můžeme zahrát třeba ty kuželky. Vaše vychovatelky ze ŠD.

 


Vydáno: 20.4.2009 17:52 | 
Přečteno: 4878x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent