Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Příběhy našich sousedů

Projekt "Příběhy našich sousedů", který je určen pro žáky 2. stupně základních škol, organizovala městská část Praha 4 ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum v druhém pololetí školního roku 2014/15. 

Projekt vznikl na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k výuce dějin 20. století. Smyslem projektu je podpořit změny ve výuce vytvořením multimediálního výukového materiálu reflektujícího historii 20. století v evropských souvislostech, který využívá metody slovního podání historie (vzpomínek pamětníků). Projekt realizuje občanské sdružení POST BELLUM a Nadační fond Karla Hartiga. Občanské sdružení POST BELLUM buduje, jako jediná organizace v České republice, již 10 let sbírku více než 1.700 vzpomínek pamětníků.

Cílem projektu bylo přispět k výuce moderních dějin zajímavou formou, žáci i učitelé prošli školením, kde se učili pracovat s nahrávací technikou a vést rozhovory. Natočené materiály zpracovávali žáci do podoby videodokumentu, komiksu nebo rozhlasové reportáže.

Projektu se ve čtvrté městské části zúčastnilo 15 žákovských týmů složených z žáků 8. a 9. tříd z celkem 11 základních škol.

Všechny zpracované nahrávky a příběhy jsou publikovány na stránce www.pribehynasichsousedu.cz a ukládají se do sbírky www.pametnaroda.cz.

 

Naši školu reprezentovali Tadeáš Krois, Zuzana Látalová, Robert Lucák, Claudie Tobiášová  a Daniel Žilák, kteří se setkali s pamětnicí paní Květoslavou Volkovou.

Výsledky jejich práce můžete vidět na

http://www.pribehynasichsousedu.cz/pp/pribehy-pametniku/praha-4/kvetoslava-volkova

 

Závěrečná prezentace prací pak proběhla 24. září 2015 na Nuselské radnici za přítomnosti pamětníků, představitelů Městské části Praha 4 a zástupců organizace Post Bellum.

 

Děkujeme celému týmu a paní učitelce Hemzalové za reprezentaci školy a za obrovský kus práce, který se za jejich videosnímkem skrývá. Poděkování patří samozřejmě i paní Volkové.


Vydáno: 5.8.2015 10:26 | 
Přečteno: 2830x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent