Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

EVVO II – CHKO – Labské pískovce

Velice mne potěšilo, když si rodiče společně s dětmi připravili právě Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a Český kras. Děti s údivem zjistily, že bylo na území České republiky moře. A ještě větším překvapením bylo, že toto moře zde bylo dokonce dvakrát. Díky tomu prvnímu mohl Joachim Barrande objevovat zkameněliny a díky tomu druhému se můžeme těšit z pohledu na krásné pískovcové útvary.

Tř. uč. Z2C S. Ptáčková

CHKO Labské pískovce oblast Pravčická brána

Jednoho dne jsme byli požádáni paní učitelkou, zda bychom nechtěli dětem ve třídě povědět něco zajímavého o Labských pískovcích, kde jsme trávili část letních prázdnin. Po krátkém zaváhání, zda dovedeme zaujmout celou třídu během vyučovací hodiny, jsme souhlasili. V pondělí 30. 9. jsme se tedy vypravili do školy všichni tři. Připravili jsme si krátkou prezentaci, která měla dětem objasnit vznik a původ pískovcových skal, doplněnou řadou fotografií, které jsme na výletech nafotili. Děti s napětím poslouchaly, krásně spolupracovaly a docela dost toho samy věděly. Když došlo na symbol národního parku – Pravčickou bránu, děti dostaly papír a zkoušely ji podle fotografie namalovat. Obrázky se všem moc povedly. A protože hrajeme Geocaching – tedy hledání pokladů, připravili jsme pro děti na závěr úkol spojený s hledáním skrýše ve třídě. Děti se rozdělily do čtyř skupinek, každá dostala papír rozstříhaný na menší kousky. Ten musely děti ve skupince sestavit, aby si mohly přečíst, kde ve třídě je schovaný poklad. Do tohoto úkolu se děti pustily s vervou, a tak si nakonec všechny zasloužily malou odměnu. Čas utíkal velice rychle, ani jsme se nenadáli a byl konec hodiny. Věříme, že si to všichni užili, a my děkujeme za zajímavou zkušenost.    

Hanka Rotportová


Vydáno: 15.10.2013 10:52 | 
Přečteno: 2520x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent