Orientační běh bankou

1.11. vybraní žáci reprezentovali naši školu v 6. ročníku vědomostní soutěže pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ „Orientační běh bankou".

Cílem soutěže je seznámení se s bankou, jejími základními produkty, lepší orientace ve světě bankovního labyrintu a aplikací finanční gramotnosti v praxi.
Dvoučlenné soutěžící týmy postupně navštívily všechna připravená stanoviště, na každém z nich po vyřešení připravených úkolů získaly odpovídající finanční hotovost. Tu si po absolvování každého stanoviště uložily do banky, kde se jim peníze úročily. Vyhrál tým s největší finanční hotovostí v cíli. Soutěžilo 25 týmů z celé Prahy.
Naši žáci 8. třídy Jonáš Pojer a Viet Tran se umístili na velmi pěkném 6. místě s celkovým počtem bodů 1450 a Martina Koubíková z 9. třídy statečně bojovala osamoceně a umístila se na 7. místě s 1370 body.
Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.